Wspaniały kolor, jeszcze lepszy smak i aromat - to główne zalety nalewki malinowej. Nalewka z malin jest równie bardzo prosta w przygotowaniu a same owoce łatwo dostępne.

Śliwki to raczej materiał dla bardziej zaawansowanych nalewkarzy. Proces przygotowanie jej ma aż trzy etapy, jednak efekt końcowy może zaskoczyć niejednego. Mam nadzieje, że dzięki temu przepisowi uda wam się wykonać wyśmienitą nalewkę ze śliwek.

Czereśnie jako materiał nadają nie tylko na mocne wino ale również do wyrobu wyśmienitych nalewek. Krótki okres dojrzewania oraz wspaniały kolor trunku wzbogacą naszą kolekcje wyśmienitych nalewek. Dodatkową zaletą nalewki z czereśni jest niewielka ilość pracy oraz składników wymaganej przy jej sporządzaniu.

Pochodzący z Francji likier korzenno-ziołowy (ok. 40 proc. alkoholu). Likier ma bursztynową barwę oraz słodki, miodowy posmak. Zalicza się go do najlepszych na świecie likierów.

Nalewka z wiśni to jeden z najważniejszych i najcenniejszych produktów jakie powinny znaleźć się w domowym barku. Staranie wykonana z najlepszych jakościowo wiśni, będzie nam przypominać uroki lata w zimo dni.

Nalewka z wiśni to jeden z najważniejszych i najcenniejszych produktów jakie powinny znaleźć się w domowym barku. Staranie wykonana z najlepszych jakościowo wiśni, będzie nam przypominać uroki lata w zimo dni.

Śliwki to raczej materiał dla bardziej zaawansowanych nalewkarzy. Mam nadzieje, że dzięki temu przepisowi uda wam się wykonać wyśmienitą nalewkę ze śliwek. Oprócz nalewki dodatkowo uzyskamy lekki likier śliwkowy.

Prosty i sprawdzony przepis na nietypową na nalewkę liści porzeczek. Listówka to nalewka dla niecierpliwych - należy przygotować wczesną wiosną gdy nie ma jeszcze innych owoców a nas świerzbią ręce aby coś przygotować.

Prosty i praktyczny przepis na jedną z dziwniejszych nalewek. Podobno napój ten dobrze wpływa na zdrowie i rozpala nie tylko gardło.

Wiśnie nadają się idealnie do wyrobu wyśmienitych nalewek. Przy okazji bardzo często występują w domowych ogródkach. Wiśnie mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie a zawarte w nich pektyny powodują uczucie sytości.

Jedna z najstarszych i najdroższych przypraw świata ponieważ posiada on silny korzenny zapach i smak, warto więc pokusić się z spróbować z niej wykonać smaczną nalewkę.

Prosty i sprawdzony przepis na nietypową na nalewkę liści brzoskwini. Listówka to nalewka dla niecierpliwych - jej przygotowanie to zaledwie kwestia kilku dni.

Nalewka z truskawek jest jedną z najczęściej przygotowywanych nalewek w naszym kraju. Wynika to nie tylko z samego aromatu i smaku, lecz z dużej dostępności owoców oraz ich ceny. Nalewka z Truskawki z własnego ogródka będzie nam przypominać słonecznie lato oraz da wiele satysfakcji przy konsumpcji.

Nalewka z poziomek poza wspaniałym aromatem i smakiem ma też walory lecznicze. Działa ona przeciwgorączkowo, można więc ją stosować trakcie przeziębienia, grypy lub anginy.

Agrest to już troszkę zapomniany w naszym kraju owoc, jednak do nalewek nadaje się on idealnie. Z domieszką miodu i szczyptą przypraw tworzy idealną kompozycje smakową.

Owoce jeżyn najczęściej spożywa się na surowo, jednak można z nich również przygotować wyborne nalewki. Ponieważ nalewka z jeżyn posiada również działanie napotnie i wykrztuśnie, Zalecana jest więc przede wszystkim do zwalczania takich objawów jak przeziębienia oraz stany gorączkowe.

Nalewka z porzeczek jest bardzo łatwa w przygotowaniu nalewka. Posiada przy tym niesamowity zapach i aromat, który sprawi, że będziesz chciał ją skosztować już zaraz po otwarciu butelki.

Agrest jako owoc przerobowy idealnie nadaje się nie tylko na dżemy i przetwory ale również do wyrobu nalewek. Niestety jest on obecnie coraz trudniej dostępny pomimo, że posiada on wspaniały smak i aromat oraz jest źródłem magnezu i wapnia.